לקבלת הצעת מחיר, התקשרו עכשיו:
1-700-70-10-50 ✆
⇣ או שלחו את הטופס ⇣

captcha

סוגים של שטיחים וההבדלים ביניהם

שטיח פרסישטיח הוא פריט בסיסי במרבית הבתים. אריגת שטיחים הומצאה מאות שנים לפני הספירה. שטיחים מצליחים להוות פריט אינטגראלי בעיצוב הבית, המשלב בין אסתטיקה ובין פרקטיקה שטיחים תורמים למטרות כמו  דוגמת בידוד תרמי או אקוסטי. על רקע המגוון העצום של שטיחים המוצע כיום, בחירה של  שטיח לבית או למשרד אינה משימה פשוטה כלל וכלל.

סיבים וצפיפות – ההבדל בין סוגי השטיחים
בין שטיחים שונים ניתן להבחין בלא מעט אופנים. חלוקה מרכזית נוגעת לסיבים עצמם, המהווים הליבה של כל שטיח באשר הוא. בהקשר הזה, יש בנמצא שתי קבוצות עיקריות: מצד אחד יעמדו הסיבים הסינטתיים, ומנגד אלה הטבעיים. לכל בחירה מאפיינים ייחודיים משלה, שעה שהשטיחים בהם סיבים סינטתיים נחשבים לאיכותיים יותר, לקלאסיים יותר, וכן – גם ליקרים יותר. מצד שני, התחזוקה שלהם מעט בעייתית יותר. לעומת זאת, סיבים סינטתיים יהיו לעיתים במראה מעט מרשים פחות, אך זולים ופשוטים יותר לתחזוקה.

כשבוחרים שטיח, יש לתת את הדעת גם על צפיפות הסיבים, ולא רק סוגם. הנחת היסוד היא ששטיח צפוף יהיה איכותי פי כמה, וזאת מכיוון שהוא יהיה בעל מראה בולט, בו מודגשים הצבעים, הטקסטורות והדוגמאות. את הצפיפות בונים ביחידות של קשר למטר, כשאיכות גבוהה תנוע בין מיליון לשני מיליון קשר למטר.