לקבלת הצעת מחיר, התקשרו עכשיו:
1-700-70-10-50 ✆
⇣ או שלחו את הטופס ⇣

captcha

ניקוי שטיחים פרסיים בעבודת יד - תחזוקת שטיח פרסי

 

אין עוררין על היופי של שטיחים פרסיים ושטיחים בעבודת יד, שמביאים את האמנות לעולם הטקסטיל. אלה שטיחי יוקרה מרהיבים הטומנים בחובם יופי רב, היסטוריה ואלגנטיות ומעניקים נופך אצילי וקסום לכל חלל.

מצד שני, כמו כל שטיח, חשוב להתאים את מלאכת התחזוקה והניקוי לשטיחים פרסיים ושטיחים בעבודת יד על מנת להאריך משמעותית את תוחלת החיים שלהם ולשמור על יופיים לאורך זמן.
כיצד עושים זאת? לפניכם מספר טיפים יעילים בניקוי יומיומי ויסודי של שטיחים וטיפים לשיקום שטיחים אוריינטליים.

יסודות השאיבה

חשוב לשאוב שטיחים פרסיים ובעבודת יד על בסיס קבוע, כיוון שהאבק הוא אויב מושבע. אבק יוצר זיהומים, מיישן את מראה השטיח ומעלה את הסיכוי לאלרגניים במרחב. הקפידו לשאוב אותו מדי מספר חודשים. להפוך ולגלגל את השטיח ולנקות את הרצפה מהחול והאבק שירדו מבסיס השטיח. יש להשאיר את השטיח הפוך למשך מספר ימים ולאחר מכן, לשאוב אותו משני צדיו.

תחזוקה של שטיחים פרסיים

 

שטיח נקי ייראה טוב יותר למשך זמן אם תשמרו ותקפידו על הניקיון הכולל. מומלץ שלא לדרוך עליו עם נעליים ורק עם רגליים חשופות או נעלי בית רכות. נעליים מביאות חיידקים רבים ולכלוכים קשים להסרה.
הגיבו במהירות לכל נזק. ברגע שנוזל נשפך על גבי השטיח – נסו לנגב ולייבש את האזור עם מטלית לחה או מגבון נייר רך. יש לקחת בחשבון שכתמי שתן עשויים לגרום לשינוי בהרכב הכימי של השטיח ויהיה קשה מאוד להיפטר מהם באמצעות מגבון ותצטרכו להשתמש בשמפו או למסור לניקוי מקצועי, שיעשה את העבודה. בכל מקרה, אל תדחו את פעולת הניקוי. חשוב לטפל בשטיח בהקדם לפני שהסיבים מתרופפים והשטיח "נחלש".

ניקוי במפעל אצל המומחים – חובה לכל שטיח פרסי ולשטיח בעבודת יד  

שטיח פרסי ושטיח בעבודת יד דורש הבנה ומיומנות ואין לשטוף אותו בעצמכם בבית וגם לא להפקיד את הניקוי שלו אצל בעל מקצוע שמגיע לבצע ניקוי השטיח בבית. הסיבה לכך ששטיפה עצמאית או שטיפה המתבצעת בבית עשויה לגרום נזק בלתי הפיך לשטיחים מסוג זה – קיימת סכנה של גלישת הצבעים כתוצאה מניקוי לא מקצועי או ניקוי בסביבה הביתית.
יש לקחת שטיחים אלה רק למפעל לניקוי שטיחים בעל ניסיון ומוניטין בניקוי של שטיחים בעבודת יד.
ניקוי מקצועי מתבצע במספר שלבים: תחילתו באמצעות מכונת ניעור לחילוץ כל חלקיקי האבק והחול שנכלאו בשטיח מבלי לגרום נזק. משם עובר השטיח למכונת שטיפה אוטומטית, אבל מכיוון שמדובר בשטיחים עדינים, משתמשים במפעל בנוסחה מיוחדת של שמפו לשטיפת השטיח במינימום נוזלים למניעת הסכנה של דהיית הצבע. בסיום התהליך, השטיח נכנס למסחטה שסוחטת אותו היטב.
סיום התהליך הוא בהברשה ייחודית בהתאמה ישירה של גודל המברשת וסוגה לטיב השטיח, סחיטה באמצעות מכונה ייעודית וייבוש הדרגתי ונכון של השטיח יקר הערך. הכל נעשה במיומנות רבה במכשור חדשני שמטרתו לנקות את השטיח מבלי להסב לו נזק.

לסיכום, שטיח פרסי ושטיח בעבודת יד ילוו אתכם על ידי ניקוי ותחזוקה ראויה למשך שנים ארוכות. הם בעלי תרומה משמעותית לעיצוב החלל וכן משפיעים על אפקט הבידוד של הבית או של המבנה,  ולכן, מומלץ להשקיע בניקוי מקצועי ואיכותי במפעל מומחה, שמותאם לסוג השטיח וישמור על ייחודו ויופיו.

 


סוגים שונים של שטיחים פרסיים

שטיחים פרסיים נחשבים לגולת הכותרת של השטיחים והם מיוצרים לרוב בערים שונות בפרס. את השטיח אורגים בעבודת יד בהתאם למסורת עתיקה הנפרסת לאורך מאות שנים. את השטיחים הפרסיים ניתן לזהות באמצעות תווית בחלק האחורי וחשוב לדעת כי יש מגוון סוגים של שטיחים פרסיים כגון שטיח אבדה, שטיח איספהאן, שטיח אפשר, שטיח ארדביל, שטיח ביג'אר ועוד. כל שטיח נבדל בצפיפות החומר, במידות, בשיטת הטוויה, בדוגמאות ובמידות. יש לטפל במשנה זהירות בשטיח פרסי וחשוב לדעת כי חלק מהשטיחים יקרים ביותר ונחשבים לפריט אמנות לכל דבר, לכן ניתן לראותם תלויים על קירות ולא רק על רצפת הבית.

 

 

מאמר נכתב באדיבות אתר טוב תודה

איך לנקות שטיח שאגי בצורה נכונה

 

ניקוי בתי עסק על ידי חברת ניקיון