לקבלת הצעת מחיר, התקשרו עכשיו:
1-700-70-10-50 ✆
⇣ או שלחו את הטופס ⇣

captcha

טיפים לניקוי שטיחים סינטטיים

מקומם של השטיחים הסינטטיים בבתים בכל רחבי הארץ גדול מאוד. בין אם מדובר על שטיח קטן ובין אם מדובר על שטיח בינוני או אפילו גדל מידות, הדגמים הסינטטיים מרובים יותר מאשר הדגמים שארוגים ביד, מחומרים טבעיים.למרות שמחירם נמוך יותר, אין ספק שחשוב לשמור על ניקיונם של הדגמים הסינטטיים לא פחות מאלה הטבעיים. באמצעות הקפדה על כמה כללים חשובים אפשר להשיג שטיח נקי יותר, נעים יותר לעין וגם בריא יותר. כל זאת בזכות סילוק נאות של חומרים אלרגניים שונים.

ברשימה שלהלן בחרנו כמה טיפים חשובים לניקוי שטיחים סינטטיים. למי שיפעל על פיהם מובטח לא רק שטיח נקי אלא גם כזה שמאריך ימים.


א.בלי חבטות – חנויות שונות לכלי בית נוהגות עדיין לשווק מחבטים ייעודיים לניקוי שטיחים באמצעות חבטה. גם מי שסבור ששטיחים סינטטיים מותר לנקות כך אינו אלא טועה. זה יוצר נזקים קטנים שהולכים ומחמירים עם הזמן.

ב.הפיכה ודריכה – במקום לחבוט בשטיח הסינטטי יש לבצע פעולה אחרת, פשוטה מאוד. כל מה שצריך הוא פשוט להפוך את השטיח מעת לעת ולהשאירו כך למשך מספר שעות. הדריכה על השטיח תסיר ממנו בעדינות חלקיקים, חול ואבק, בלא ליצור נזק.

ג.שאיבה תקופתית – שאיבה תקופתית, באמצעות שואב אבק מתאים ובעוצמה בינונית, ישלים את מלאכת הניקוי הרגילה. שיטה זו מתאימה גם לניקוי ארונות הזזה

ד.כתמים נוזליים – במידה ונוצר מצב שבו נשפך משקה כלשהו או נוזל אחר על השטיח יש לעשות מאמץ לספיגת החומר בהקדם האפשרי. עיכוב עשוי לפגום בצבע ולעיתים גם לעודד תהליך מואץ של בלאי.

ה.שימוש בטלק – במידה ולא מצליחים לספוג את הכתמים הרטובים באמצעות מטלית יבשה ניתן לעשות שימוש בטלק ואם אין, אפשר גם באמצעות אבקות ייעודיות אחרות.

ו.שימוש במוצרי ניקוי כימיים – בשוק ניתן למצוא לא מעט חומרים לניקוי שטיחים. חשוב לקרוא היטב את ההנחיות לפני שבוחרים את המוצר שכן לא כל מוצר מתאים לכל הרכב של שטיח. 


ז.חברות מתמחות – מעת לעת ניתן לשקול שכירת חברת ניקוי מתמחה. כך, ניתן לשלב עם הניקוי גם את חידוש השטיח באמצעים שלא תמיד זמינים לצרכן הביתי. ניקוי מכונה יספיק, בדרך כלל, ומחירו נוח לעומת ניקוי ידני.